Výměna oleje v automatické převodovce

Potřebujete na Praze 9 - Černý Most, na Praze 20 - Horní Počernice vyměnit olej v automatické převodovce? Neváhejte nás kontaktovat, nebo rovnou přijeďte. Rádi vám pomůžeme.

Obvyklou příčinou zhoršujícího se řazení bývají nečistoty v samotné převodovce a opotřebovaná převodová kapalina. Zde je nejúčinnějším lékem profesionální údržba převodovky, a to i v případě vozidel s doživotní náplní.

Profesionální výměna oleje v automatické převodovce všech značek včetně proplachu automatu a dekarbonizace olejových úsad. Máme profesionální vybavení na plnění automatických převodovek a vyškolené techniky se zkušenostmi s opravami převodovek. Servisujeme a repasujeme všechny typy automatických převodovek a všechny značky vozů. Mezi nejčastější značky patří BMW, Mercedes, Audi, Land Rover, Volvo, Škoda, VW, Honda, Toyota, Citroen, Ford, Hyundai, Jaguar, Mazda, Opel, Peugeot. Servis automatických převodovek provádějí pouze zkušení mechanici, kteří na automatických převodovkách běžně pracují a mají zkušenosti s jejich opravami.

 

Interval výměny oleje v automatické převodovce

Mechanici, kteří mají praktické zkušenosti s automatickými převodovkami a s výměnami oleje v automatu, se shodují, že oleje je vhodné měnit přibližně každých 60 000 km, u některých vozidel až 80 000 km nebo po čtyřech letech, podle toho, co nastane dříve. Pokud máte v servisní knize napsáno, že je náplň oleje automatické převodovky doživotní, je tím od výrobce bohužel myšleno doživotní ve smyslu dvouleté záruky. Co se děje později, výrobce tolik nezajímá. Jisté je, že výměny oleje v automatických převodovkách jsou potřebné pro jejich správný chod a že olej v převodovce se provozem přepaluje, opotřebuje, vytváří se olejové úsady atd. Velmi podobně jako u motorového oleje. Proto je důležité ho občas vyměnit a před výměnou je nutné provést proplach převodovky.