Garanční prohlídky Fiat

Potřebujete na Praze 9 - Černý Most, na Praze 20 - Horní Počernice zajistit garanční prohlídku svého vozu Fiat? Neváhejte nás kontaktovat, nebo rovnou přijeďte. Rádi vám pomůžeme.

Provádíme garanční prohlídky Fiat určené výrobcem dle předpisu včetně záznamu do elektronické servisní knihy.

 

Co je garanční prohlídka?

Slouží jako povinná kontrola auta v záruce. Podle zákona není nutné, aby ji prováděl autorizovaný servis. Měla by se provádět podle předpisu výrobce daného vozu v určitých kilometrech a stáří. Každý výrobce si předepisuje garanční prohlídky u jednotlivých modelů odlišně. Žádný univerzální návod není. Obvykle to bývá každých 15 až 30 tisíc km nebo každý rok – podle toho, co nastane dříve. Přesné informace získáte v servisní knize nebo od výrobce vozu.

Při garanční prohlídce autoservis obvykle vymění motorový olej a olejový filtr, případně i převodový olej nebo olej v rozvodovce. Podle stavu se mění i vzduchový filtr, kabinový filtr a palivový filtr. U náplní se kontroluje stav a úplnost, případně se mění nebo doplňuje brzdová kapalinanemrznoucí směs do motoru, servokapalina atdÚdržba obsahuje i kontrolu důležitých komponent – brzd, výfuku, tlumičů, čepů, silentbloků, náprav, geometrie, klimatizace atd. Jiné úkony se dělají, když má auto najeto 15 000 km a zcela jiné třeba v 60 0000 nebo 120 000 km. Odlišné jsou i ceny, které se liší podle modelu auta a provedených úkonů dané garanční prohlídky. Obvykle se každých 60 000 km provádí i výměna oleje automatické převodovky.