Přezutí pneumatik

Potřebujete na Praze 9 - Černý Most, na Praze 20 - Horní Počernice vyměnit a přezout pneumatiky? Neváhejte nás kontaktovat, nebo rovnou přijeďte. Rádi vám pomůžeme.

Zajišťujeme kvalitní a rychlé přezouvání pneumatik. A to jak v sezóně, tak celoročně, když to zrovna potřebujete. Samotné přezutí pneumatik provádí odborně vyškolený personál a jsou mu nápomocny nejmodernější přístroje.

Na počkání, ale nejlepší vždy je, když se objednáte.

 

Jak probíhá přezutí pneumatik?

U každého kola, které se z vozidla sejme, je třeba nejprve povolit pomocí pneumatického utahováku všechny šrouby, a to včetně bezpečnostního. Na zouvačce se oddělí pneumatika od ráfku. Nově instalovaná pneumatika musí být nejprve opatřena speciálním nátěrem v místě kontaktu s ráfkem, musí být vyměněn ventil pro huštění, a poté se naplní inertní směsí (nahustí se na požadovaný tlak vzduchem zbaveným vlhkosti a nečistot). Aby byla jízda komfortní a bezpečná, je třeba ještě celý komplet ráfku a pneumatiky vyvážit. Při montování na vozidlo se kola dotahují pneuutahovákem a posléze se dotáhnou momentovým klíčem, aby byl dodržen správný moment utahování. Staré pneumatiky (ty vyměňované) jsou umyty v myčce pomocí tlaku vody a jemného granulátu. Osušená pneumatika je předána zpět zákazníkovi nebo je uskladněna u nás.

 

Často kladené otázky ohledně přezouvání pneumatik

Zpracovali jsme často kladené otázky k přezouvání pneumatik, na které se nás zákazníci v servisu pravidelně ptají.

Proč je nutné přezouvat pneumatiky?

Letní pneumatiky v chladném počasí tvrdnou, ztrácejí adhezi a nejsou schopny zajistit plynulý a bezpečný pohyb vozidla. Zimní pneumatiky se naopak v létě sjíždějí mnohem rychleji.

Kdy je nejlepší přezout pneumatiky?

Na zimní pneumatiky doporučujeme přezouvat, pokud teplota klesne pod 7 stupňů.
Na letní pneumatiky doporučujeme přezouvat, pokud teplota vzroste nad 7 stupňů.

Je možné používat celoroční pneumatiky?

V České republice raději ne. Jedná se o kompromis mezi letní a zimní pneumatikou a tomu odpovídají i jízdní vlastnosti, které jsou nakonec špatné v zimě i v létě.

Je možné dojíždět zimní pneumatiky v létě?

Pokud chcete ušetřit, je to možné.

Jak správně používat dvě sady kol?

Pokud chcete mít dvě sady kol, nechte je vždy před montáží vyvážit na profesionální vyvažovačce. Vyvažování pneumatik je nutné, protože běžným ježděním se mění rozložení váhy pneumatik i disků. Disky jsou navíc často poškozeny a je nutné je opravit, vyrovnat.

Hloubka dezénu pneumatiky!

Je rozhodující vždy, nejen v zimě. Nedoporučujeme kupovat již používané pneumatiky. Kromě nevyhovující hloubky dezénu jsou často špatně skladované, zpuchřelé nebo jinak poškozené